top of page
Chiang Mai un Chiang Rai, Taizemē

Chiang Mai un Chiang Rai ir divas populāras pilsētas Taizemē, kas atrodas ziemeļos, tuvu valsts robežai ar Birmu (Mjanmu) un Laosu.

Chiang Mai ir lielākā un populārākā pilsēta no abām. Tā ir pazīstama ar savu seno kultūru, templiem, gleznainajām kalnu ainavām un mieru. Chiang Mai iekļaujies pasaulē mīļāko galamērķu sarakstā, un tas ir izcils piemērs tradicionālajai taizemiešu kultūrai. Pilsētā ir vairāki leģendāri budistu tempļi, tostarp slavenais Wat Phra That Doi Suthep, kas atrodas kalnā un piedāvā aizraujošas skatu platformas no augšas.

Chiang Rai ir mazāka pilsēta salīdzinājumā ar Chiang Mai, bet tā piedāvā savu pievilcību tūristiem. Tai piemīt interesanti arhitektūras pieminekļi, piemēram, Wat Rong Khun, pazīstams arī kā Baltais templis. Tas ir moderns un netradicionāls tempļa komplekss, kas izceļas ar savu baltās krāsas un glezniecības darbiem, kas iekšpusē ataino populāru kultūras tēlu. Vēl viena apskates vieta ir Wat Rong Suea Ten jeb zilais templis.Chiang Mai ir vairākas ziloņu patversmes, kur ziloņi ir izglābti no nelabvēlīgiem apstākļiem. Šīs patversmes piedāvā tūristiem iespēju tuvāk iepazīt ziloņus, piedalīties aktivitātēs, kas vairāk koncentrējas uz ziloņu aprūpi un atveseļošanos, un piedalīties izglītojošās programmās par ziloņu saglabāšanu. Tomēr ir svarīgi izvēlēties patversmi, kas patiesi rūpējas par ziloņu labklājību un darbojas saskaņā ar ētiku.Atrašanās ziemeļos ļauj apmeklētājiem baudīt kalnaino teritoriju un tuvumā esošos nacionālos parkus. Tādējādi tūristi var doties pastaigās pa mežiem, baudīt ūdenskritumus un izbaudīt aizraujošas piedzīvojumu aktivitātes, piemēram, trekingu vai kalnu riteņbraukšanu.ChiangMai atrodas lidosta un tāpēc ir tik viegli šeit nokļūt (lidojums no Bangkokas nedaudz vairāk par vienu stundu), lai gan tā ir tālu no tūristu visbiežāk apmeklētākajām vietām.

Weekend Travel Latvia Blogs
Weekend Travel Latvia Blogs
Weekend Travel Latvia Blogs
bottom of page