top of page
Dolphin Tour from Lovina

Delfīnu vērošana
Delfīnu vērošanas tūre Bali. Izlasi, ja apsver domu par ceļojumu uz Bali.
Vai ir garantija, ka redzēsiet delfīnus? Kad notiek šādas tūres un vai arī delfīni vadās pēc grafika?

Katru rītu pulksten sešos notiek delfīnu skatīšanās tūres. Delfīniem rada interesi laivas, ko tie labprāt arī dara un tās vēro, peldot netālu no tām. Tā ir kā mijiedarbība starp cilvēku un delfīniem. Noteiktā laikā jeb katru dienu sešos no rīta, ap simts vai vairāk laiviņu, izbrauc jūrā, netālu no krasta. Laiviņas ir tipiskas zvejnieku laivas, šauras, bet tās stabilitātei sānos ir pontoni. Jūrā notiek spēle – cilvēks meklē delfīnus, delfīni pa bariņiem peld un ik pa laikam parādās. Kur tie parādījušies, visas laivas nesās uz to pusi. Kam vairāk paveicās, kam mazāk jeb kas ir tuvāk un kas tālāk, taču redzēt tos var. Pa šo tūri, mūsu laivai ļoti tuvu nopeldēja delfīnu bariņi kādas reizes trīs. Tālumā redzēju, kā viens delfīns uzmet salto – dažām laivām paveicās vairāk un tūristi to spēja iemūžināt kamerās pavisam tuvu un skaisti.
Tūres tiek organizētas no Lovina Beach apkārtnes, to arī izmantojām apmetoties šajā mazajā zvejnieku ciematiņā. Mūsu gadījumā izgājām no viesnīcas numura un iekāpām laivā – tas bija tik ērti un vienkārši. Process kopumā - 5:45 sapulcējamies, 6:00 izbraucam, ap 8:00 atpakaļ. Tātad kopā ar divām stundām. Par šādu vizināšanos laivā ar šoferi, kas kā safari džipa šoferis brauks tur kur interesanti, maksa ir 6eur. Laivā kopā tika sasēdināti 8 braucēji. Ja vēlēsies turēties pie laivas un peldēt kopā ar delfīniem – precīzāk sakot – turēties pie laivas un caur niršanas sejas masku vērot ūdeni, tad kopā 12eur no personas. To neizmēģinājām, bet pajautājot vai laivas biedri redzējuši zem ūdens delfīnus, atbilde bija - jā. Pieminēšu, ka laiva ir gaitā (dažreiz diezgan ātrā) un apakšbikses jātur kārtīgi, lai mazāk kauns pēc tam. Kā arī maskā var saiet ūdens un beigās tas viss process beidzas kā izdzīvošana. Iespējams arī snorkelēt, kas gan notiek pēc delfīnu vērošanas, par to papildus 6eur. Ūdens šeit zils un dzidrs, var redzēt daudz zivis. Vēl ir opcija ņemt privāto laivu, tad maksa 30eur un varēsiet gan peldēties gan snorkelēt.
Kopumā tas ir tā vērts – delfīnus redzēt dabiskā vidē, dzīvē, bez delfinārijiem un šoviem. Noteikti iesakām šo iespēju izmantot, ja esat Bali.

Weekend Travel Latvia Blogs
Weekend Travel Latvia Blogs
Weekend Travel Latvia Blogs
bottom of page